Zaprezentowano logo i harmonogram Mistrzostw Świata U-20 w Polsce

Z okazji 100. rocznicy PZPN w 2019 roku, kraj przygotowuje się do organizacji swojego pierwszego turnieju FIFA, Pucharu Świata FIFA U-20, rozgrywanego od 23 maja do 15 czerwca 2019. Za mniej niż sześć miesięcy przed wielkim rozpoczęciem, FIFA i Lokalny Komitet Organizacyjny (LOC) ujawniły oficjalny emblemat i harmonogram meczów.

Mistrzostwa Świata FIFA U-20 od dawna stanowią punkt wyjścia dla najbardziej utalentowanych graczy na światowym futbolu. Na turnieju wyrósł m.in. Diego Maradona, Lionel Messi, Robert Prosinecki, Zvonimir Boban, Adriano i Paul Pogba. W nawiązaniu do tej historii, oficjalny emblemat konkursu 2019 zawiera krokus, kwiat, który kwitnie na wiosnę w Polsce, symbolizując nowe twarze, które pojawią się na przyszłorocznej imprezie.

Każde z sześciu miast gospodarzy przygotuje co najmniej osiem meczów. Mecz otwarcia i finał odbędą się w Łodzi, podczas gdy Bielsko-Biała, Bydgoszcz, Gdynia, Lublin i Tychy będą gospodarzami co najmniej dwóch meczów z jedną z topowych drużyn.

Poza gospodarzami z Polski, do turnieju zakwalifikowały się już następujące kraje:

AFC: Japonia, Korea, Katar i Arabia Saudyjska

Concacaf: Honduras, Meksyk, Panama i USA

OFC: Nowa Zelandia i Tahiti

UEFA: Francja, Włochy, Norwegia, Portugalia i Ukraina

Kwalifikowane zespoły z CAF i CONMEBOL zostaną potwierdzone w czasie losowania zawodów, które odbędą się 24 lutego w Gdyni. Fani z całego świata będą mogli kupować bilety na FIFA.com zaraz po losowaniu.

Zastępca sekretarza generalnego FIFA (piłka nożna) Zvonimir Boban:
„Mistrzostwa Świata w Piłce Nożnej FIFA U-20 Chile 1987 były niebywałym kamieniem milowym w mojej karierze, nie tylko dlatego, że wygraliśmy turniej z Jugosławią, ale także z powodu ogólnego doświadczenia, w tym finału przed niesamowitą publicznością w Santiago.

To jest coś wyjątkowego, jeśli chodzi o organizację Mistrzostw Świata FIFA U-20 w kraju kochającym piłkę nożną, takim jak Polska, który w ostatnich dziesięcioleciach dał wiele do powiedzenia. Fani we wszystkich sześciu miastach-gospodarzach mogą naprawdę spodziewać się oglądania światowej klasy talentów na nowoczesnych stadionach piłkarskich, co zapowiada się na fantastyczny Puchar Świata U-20.

Puchar Świata U-20 to druga najstarsza konkurencja FIFA, która ma długotrwały wpływ na karierę zawodników. Utrzymanie tego turnieju w Polsce w roku stulecia RPA i przy aktywnym zaangażowaniu jego przewodniczącego Zbigniewa Bońka, prawdziwej legendy piłki nożnej i mojego pierwszego trenera we Włoszech, czyni to tym bardziej wyjątkowym. ”

  • Prezes Związku Piłki Nożnej Polski Zbigniew Boniek:
    „To będzie wspaniały i bardzo prestiżowy turniej, nie moglibyśmy wymyślić lepszego sposobu obchodzenia 100-lecia powstania PZPN, niż zorganizowania Mistrzostw Świata w Piłce Nożnej FIFA 2019. W końcu Jest to jedno z największych wydarzeń piłkarskich na świecie Poprzednie edycje turnieju utorowały drogę wielu znakomitym graczom, podczas których świat stał się świadomy takich nazwisk jak Messi, Maradona, [Andres] Iniesta, [Antoine ] Griezmann, [Mohamed] Salah i [Gerard] Pique, by wymienić tylko kilka z nich. Konkurs 2019 z pewnością nie będzie inny, a Polska z dumą wita najlepszych młodych graczy, gwiazdy światowej klasy w przyszłości.

Szczerze mówiąc, zazdroszczę naszym młodym polskim graczom, którzy będą mieli możliwość wzięcia udziału w Pucharze Świata na własnym podwórku. Chciałbym być jednym z nich! To będzie wspaniałe doświadczenie w ich początkujących karierach.

Pozwalając nam organizować tak prestiżowy turniej, FIFA zaufała nam. Jesteśmy niezawodnym i sprawdzonym partnerem dla całej społeczności piłkarskiej. Jestem pewien, że nasze niezwykłe miasta-gospodarze – Bielsko-Biała, Bydgoszcz, Gdynia, Lublin, Łódź i Tychy – staną na wysokości zadania i wspólnie zorganizujemy turniej, z którego wszyscy będziemy dumni. ”

 

  • Kapitan reprezentacji Polski U-20 Tymoteusz Puchacz:
    „Konkurowanie w Pucharze Świata FIFA U-20 2019 w naszym kraju będzie trudne do zdobycia. Fakt, że nasze rodziny i przyjaciele będą na trybunach oznacza, że będziemy mieli jeszcze więcej wsparcia, a także dodatkową motywację do dobrego wykonania. To będzie wspaniały turniej pełen wciągających meczów.

Zdajemy sobie sprawę, że poprzednie edycje tego turnieju były krokiem naprzód dla wielu zaangażowanych graczy. Liczni gracze, którzy wezmą udział w przyszłorocznych zawodach będą wkrótce lśnić dla najlepszych klubów na świecie; w rzeczywistości niektórzy z nich, jak na przykład Nicolo Zaniolo z Rzymu, mają już najwyższy poziom. Nasza reprezentacja narodowa ma wielu utalentowanych zawodników i mam nadzieję, że Puchar Świata U-20 będzie dla nas ogromnym sukcesem. Z niecierpliwością czekam na maj i na naszą pierwszą grę. „

Comments are closed.