Pogba wprowadza do Europy nową modę na "Dab Dance" (video)

Polecamy Pogba wprowadza do Europy nową modę na "Dab Dance" (video)

Pomocnik Juventusu Turyn i reprezentacji Francji, Paul Pogba oraz kilku zawodników z innych klubów różnych lig od pewnego czasu zaczęło wykonywać gest, mgliście przypominający "Błyskawicę" Usaina Bolta. Tak naprawdę figura ta nie ma nic wspólnego z jamajskim sprinterem, a wzięła w tak zwanego "Dab Dance", najmodniejszego tańca 2015 roku.

Moda na "Dab Dance" rozpoczęła się latem zeszłego roku w Atlancie, skąd wywodzi się rapowa grupa "Migos". Taniec początkowo nazywany "Bitch Dab" wygląda na pierwszy rzut oka skomplikowanie, więc piłkarze prezentują kibicom jedynie jego charakterystyczne takty.

Akcja jest mniej pożyteczna niż Ice Bucket Challenge, ale nie mniej zaraźliwa. W największych amerykańskich ligach - NFL, NBA, Major League Baseball, NFL i NCAA, większość gwiazd już wykonuje "Dab Dance".

Europa na razie powoli adoptuje ten dziwaczny taniec. Jego propagatorem jest Pogba, który zawsze stara się być trendy. Francuski pomocnik "Juve" przywiózł "Dub Dance" z USA, gdzie spędził świąteczno-noworoczny urlop i teraz każdą zdobytą bramkę celebruje "dabbingiem".

Media