Lionel Messi i Antonella Roccuzzo wzięli ślub w rodzinnym Rosario (video)

Polecamy Lionel Messi i Antonella Roccuzzo wzięli ślub w rodzinnym Rosario (video)

Lider Barcelony i kapitan reprezentacji Argentyny, 30-letni Lionel Messi podpisał swój najważniejszy kontrakt życia - w piątek, 30 czerwca w swoim rodzinnym mieście Rosario, jednym z największych w Argentynie, wziął ślub z 29-letnią Antonella Roccuzzoo.

Para młoda zna się od dzieciństwa - pierwsze uczucie między nimi zrodzić się miało, gdy Leao miał zaledwie 9 lat. Gdy Messi miał 13 lat został zawodnikiem zespołu juniorów Barcelony, która przeciwieństwie do jego pierwszego klubu Newell's Old Boys Rosario, zgodziła się zapłacić za leczenie, związane z niedoborem hormonu wzrostu. Lionel i Antonella nadal komunikowali się przez telefon i korespondowali ze sobą. Kiedy jeden z bilskich przyjaciół Roccuzzo rozbił się w wypadku, Messi przybył do Rosario, aby ją wspierać. Wkrótce para zaczęła się spotykać, a było to mniej więcej 7 lat temu. Lionel i Antonella mają dwóch synów - cztertneogo Thiago i rocznego Mateo.

Na wesele zaproszono około 250 gości, w tym członków rodziny, przyjaciół z dzieciństwa Messiego, jego obecnych i byłych kolegów z Barcelony i reprezentacji Argentyny - Neymara, Luisa Suareza i Gerarda Pique z żoną Shakirą, a także Javiera Mascherano, Daniego Alvesa, Carlesa Puyola, Xaviego Hernandeza, Cesca Fabregasa, Gonzalo Higuaina, Ezequiela Lavezziego i Sergio Agüero. Messi poprosił wszystkich gości, aby nie robili prezentów pannie młodej i jemu, ale zamiast tego przeznaczyli pieniądze na jego fundację, aby zapewnić opiekę zdrowotną, edukację i sport oraz pomoc potrzebującym dzieciom.

Panna młoda miała na sobie suknię Rosy Clary - hiszpańskiej projektantki, która stworzyła suknie ślubne między innymi dla Evy Longorii czy królowej Hiszpanii, Letizii.

Na westelu grały urugwajskie grupy popowe "Rombai" i "Marama", piosenkarka Karina (żona "Kuna" Agüero) i Shakira, który ma wykonała swoje hity "Hips Do not Lie" i "Whenever, Wherever".

Za bezpieczeństwo pary młodej i jej gości odpowiadało 350 funkcjonariuszy policji i prywatnej firmy ochroniarskiej.

Media