Skoczek Jan Ziobro zawiesił karierę. Poinformował na Facebooku: „jestem pomijany i poniżany”

Brązowy medalista mistrzostw świata w drużynie i zwycięzca zawodów Pucharu Świata w skokach narciarskich w Engelbergu Jan Ziobro, , postanowił zawiesić karierę sportową.

O swojej decyzji poinformował na swoim profilu na Facebooku.

– Podjąłem decyzje o zawieszeniu kariery. Jej kontynuowanie nie ma sensu, bo wielu ludzi z otoczenia chce mnie po prostu zniszczyć jako zawodnika – powiedział Ziobro.

– Jestem pomijany i poniżany. To jest skandal. Ostatnio dobrze skakałem na zgrupowaniu w Zakopanem, a nie otrzymałem powołania na zawody Pucharu Kontynentalnego w Titisee-Neustadt. A wszystko to za kilka słów prawdy, które kiedyś powiedziałem – dodał w specjalnie nagranym filmie.

Skoczek ze Spytkowic jeszcze całkiem nieźle radził sobie w ubiegłym sezonie. Tak było aż do mistrzostw świata w narciarstwie klasycznym w Lahti, na które pojechał, ale nie wystąpił w żadnym z konkursów.

– Nie mogę dłużej milczeć. W kadrze są równi i równiejsi. To sytuacja, której nie jestem w stanie zaakceptować. Żegnam się ze skokami narciarskimi i dziękuję kibicom. Muszę odpocząć i ochłonąć, bo w ostatnich dwóch latach dotknęło mnie wiele sytuacji – zakończył 26-latek.

Na słowa skoczka zareagowała Beata Mazurek, rzecznik PiS. Na Twitterze zwróciła się z oficjalnym zapytaniem do ministra sportu. „Jeśli to prawda szkoda chłopaka. Czy ew. może mu Pan pomóc?” – napisała. Czy uda się coś zrobić w tej sprawie Bańce? Zainterweniuje w sprawie Ziobry? Pewne jest jedno. Sytuacja nie wygląda ciekawie…

Skoczek Jan Ziobro zawiesił karierę. Poinformował na Facebooku

Jan Ziobro zadebiutował w Pucharze Świata w sezonie 2010/2011, pierwsze punkty zdobył 12 stycznia 2013 w Zakopanem. W trakcie sezonu letniego 2013 zajął 3. miejsce w zawodach Letniego Grand Prix w Hakubie. W sezonie 2013/2014 był pierwszy i trzeci podczas konkursów PŚ w Engelbergu, ponadto uplasował się w pierwszej „piętnastce” w obu indywidualnych konkursach olimpijskich, a w konkursie drużynowym Polska z Janem Ziobro w składzie zajęła 4. miejsce.

Najwyżej w klasyfikacji generalnej PŚ uplasował się w sezonie 2013/2014, kiedy był 25.

Skoczek Jan Ziobro zawiesił karierę. Poinformował na Facebooku: „jestem pomijany i poniżany”
4 (80%) 1 vote

Comments are closed.