Polonia Warszawa – PFC Victoria London 24.11.2018

Polonia Warszawa – PFC Victoria London 24 listopada 2018

Towarzyski mecz zostanie rozegrany na stadionie Polonii przy ulicy Konwiktorskiej 6.

Więcej szczegółów niebawem!

Victoria Londyn – klub grający na jedenastym poziomie rozgrywkowym w Anglii, w całości składającym się z Polaków, od sztabu szkoleniowego po zawodników.

Victoria to klub założony w 2016 roku i rozwijający się niezywkle dynamicznie, który tworzy zaplecze dla wyższych lig angielskich oraz możliwość gry dla utalentowanych polskich zawodników na szczeblu seniorskim. Projekt, który w przyszłości może mieć wpływ na niejedną piłkarską karierę prowadzony jest przez pasjonatów z doświadczeniem. Ma to ogromny wpływ na jakość prezentowanego przez nich futbolu – przez ekspertów chwaleni są za niespotykane na tym poziomie rozgrywek zorganizowanie taktyczne.

Jednym z twórców tego zespołu jest Emil Kot – wielki fan Polonii Warszawa i jej były drugi trener. Najpierw wychowywał się jako kibic klubu z Konwiktorskiej, potem po degradacji klubu do IV ligi do współpracy wziął go Piotr Dziewicki, któremu zarząd dał misję odbudowania klubu. Znakomity duet osiągnął szybki awans do III ligi, ale niedługo potem w niejasnych okolicznościach został zwolniony. Po roku od tego zdarzenia Kot postanowił wyjechać do Anglii, a tam był na wielu rozmowach o pracę i miał ofertę z najlepszych klubów – Chelsea, Arsenal, West Ham United Academy. W końcu po nie do końca udanych przygodach przyszła myśl o założeniu klubu i tak powstała PFC Victoria London.

Do Kota dołączyła dwójka Polaków – prezesem klubu został Tomasz Słowiak, dyrektorem Robert Błaszczak, a za sprawy sportowe odpowiada właśnie Kot. Wszystko zaczęło się na Feltham Community College 17 lipca 2016 roku. To wtedy tam właśnie zorganizowano pierwszy trening drużyny, na który zaproszono chętnych do gry w PFC Victoria London

 

Polonia Warszawa – PFC Victoria London 24.11.2018
5 (100%) 1 vote

Comments are closed.