Piłkarz Chojniczanki Chojnice Michał M. ukradł Porsche

Piłkarz pierwszoligowej Chojniczanki Chojnice został zatrzymany przez policjantów.

Powód? Wspólnie z 46-letnim wspólnikiem… kradł samochody.

Michał M. wpadł, bowiem w Myślenicach ukradł Porsche Macan pochodzące z katowickiego salonu. W aucie był zamontowany GPS. Sąd Rejonowy w Myślenicach, na wniosek prokuratury, zastosował wobec 27-letniego Michała M trzymiesięczny, tymczasowy areszt. Grozi mu 10 lat pozbawienia wolności.

Piłkarz Chojniczanki Michał M. ukradł Porsche

Jego 46-letni kolega usłyszał zarzut paserstwa (grozi mu do 5 lat więzienia) i sąd zastosował wobec niego policyjny dozór. Wszystko zaczęło się od tego, że w piątek do Komendy Powiatowej Policji w Myślenicach przyszedł mężczyzna, który zgłosił, że z parkingu przed blokiem zniknęło Porsche. Zaparkował je tam w czwartkowy wieczór.

Kryminalni z Myślenic od razu zaczęli działać. Rozmawiano z mieszkańcami i zabezpieczono nagranie z monitoringu, ale przede wszystkim ustalono, że w aucie był zamontowany GPS.

– Przy współpracy z pracownikami salonu Porsche w Katowicach uruchomiono nadajnik i samochód był możliwy do namierzenia – relacjonują policjanci.

Okazało się, że znajduje się już w województwie pomorskim, w powiecie chojnickim. Kryminalni z Myślenic nawiązali kontakt z Komendą Powiatową Policji w Chojnicach, wskazując kolegom miejsce gdzie może znajdować się skradziony samochód. W piątek, w trakcie przeszukania wskazanej posesji funkcjonariusze z Chojnic znaleźli i zabezpieczyli ukryte w garażu dwa samochody osobowe: Porsche Macan i Peugeot 508 o łącznej wartości blisko pół miliona złotych – poinformowali funkcjonariusze.

Piłkarz Chojniczanki Chojnice Michał M. ukradł Porsche

Jak się okazało, peugeota skradziono w województwie wielkopolskim w powiecie wrzesińskim. W trakcie przeprowadzonej akcji, mundurowi zatrzymali dwóch zaskoczonych mężczyzn, mieszkańców powiatu chojnickiego.

Jeden z nich to właściciel pomieszczeń, gdzie ukryto skradzione samochody, a drugi z mężczyzn został zatrzymany w czasie, kiedy siedział w garażu za kierownicą jednego ze skradzionych samochodów.

Zawodnik nie znalazł się w kadrze Chojniczanki na obóz w Cetniewie. Klub poinformował, że zwrócił się do Polskiego Związku Piłki Nożnej o rozwiązanie kontraktu z Michałem M. z winy zawodnika.

– Cały czas nie mogę w to uwierzyć. Michał występował u nas, także w drugiej lidze, z przerwami przez trzy i pół roku i wydawało mi się, że znam go bardzo dobrze. To wyjątkowo spokojny chłopak, który niezwykle profesjonalnie podchodził do swoich sportowych obowiązków. Nie było z nim żadnego problemu. Po jego zatrzymaniu rykoszetem oberwało się także Chojniczance, a nasz klub nie ma przecież z tym nic wspólnego – mówi wiceprezes Chojniczanki Jarosław Klauzo.

 

 

– Na pewno ponieśliśmy sporą sportową stratę, bo Michał był filarem naszej defensywy, która jesienią straciła tylko 13 bramek, czyli najmniej w lidze. Przed inauguracją rozgrywek musimy zakontraktować nowego stopera – podsumował Klauzo.

Michał M. był w rundzie jesiennej podstawowym zawodnikiem „Chojny”, która z dorobkiem 35 punktów w 19 spotkaniach otwiera tabelę pierwszej ligi. 27-letni środkowy obrońca wystąpił w tym sezonie w 14 ligowych (strzelił w nich dwa gole) oraz trzech pucharowych meczach.

Czytaj więcej na http://eurosport.interia.pl/pilka-nozna/1-liga/news-chojniczanka-chojnice-michal-m-zatrzymany-przez-policje,nId,2516098#utm_source=paste&utm_medium=paste&utm_campaign=chrome

źródło:  DziennikZachodni.pl

Piłkarz Chojniczanki Chojnice Michał M. ukradł Porsche
4 (80%) 1 vote[s]

Comments are closed.