Pierwszy wspólny trening piłkarzy GKS Tychy w 2020 roku

Poranne badanie krwi, a później trening na bocznym boisku Stadionu Miejskiego – tak wyglądał pierwszy wspólny trening piłkarzy GKS Tychy w 2020 roku. Przed podopiecznymi Ryszarda Tarasiewicza półtorej miesiąca przygotowań do inauguracji rundy wiosennej obecnego sezonu.

Tyszanie w środowy poranek niemal w komplecie zebrali się na Stadionie Miejskim, po tym jak wcześniej zjawili się w Szpitalu Miejskim na badaniu krwi. Z obecnej kadry, przy Edukacji zabrakło dzisiaj jedynie Keona Daniela, który otrzymał zgodę na późniejszy powrót i w Tychach zamelduje się na początku przyszłego tygodnia.

Zgodnie z wcześniejszymi informacjami w siłowni, pod okiem klubowego fizjoterapeuty pracowali Łukasz Grzeszczyk i Bartosz Szeliga. Na treningu nie zabrakło także dwójki młodych graczy, Marcela Misztala, który kilka dni temu podpisał pierwszy kontrakt z GKS i Radosława Szafrańskiego.

Jedynym testowanym zawodnikiem na środowych zajęciach Trójkolorowych był pochodzący z Belgii, Boris Kipeya. 25-letni obrońca rundę jesienną obecnych rozgrywek spędził w czwartoligowym Sportisie Łochowo. W najbliższych dniach okresu przygotowawczego spodziewani są kolejni gracze, którym będzie się przyglądał sztab szkoleniowy GKS.

Czwartek upłynie tyskim piłkarzom pod znakiem testów szybkościowych i wydolnościowych. Do 12 lutego drużyna będzie trenować na własnych obiektach, a kolejne dziesięć dni spędzi na zimowym zgrupowaniu w Grodzisku Wielkopolskim. Tam rozegrane zostaną dwa mecze kontrolne – z trzecioligowymi KKS Kalisz i Zagłębie II Lubin

Pełny plan sparingów GKS Tychy przed rundą wiosenną:

  • 25 stycznia, godz. 12:00 – Slezský FC Opava (Czechy, ekstraklasa) (w Opavie)
  • 29 stycznia, godz. do ustalenia – GKS Bełchatów (w Bełchatowie)
  • 1 lutego, godz. do ustalenia – Podbeskidzie Bielsko-Biała (w Bielsku-Białej)
  • 5 lutego, godz. do ustalenia – Ruch Chorzów (miejsce do ustalenia)
  • 8 lutego, godz. 14:00 – MŠK Žilina (Słowacja, ekstraklasa) (w Žilinie)
  • 14 lutego, godz. 13:00 – KKS Kalisz (w Grodzisku Wielkopolskim)
  • 19 lutego, godz. 12:00 – Zagłębie II Lubin (w Grodzisku Wielkopolskim)
  • 22 lutego, godz. do ustalenia – Górnik Łęczna (miejsce do ustalenia)

Comments are closed.