Agent Donnarummy, Raiola: Chińczycy kupili markę AC Milan, ale nie styl klubu

Mino Raioal, agent bramkarza AC Milan i reprezentacji Włoch, Gianluigiego Donnarummy opowiedział o przyszłosci swojego zawodnika.

Donnarumma odmówił przedłużenia kontraktu z AC Milan (foto)

- Kiedy słyszę, że Gianluigi Donnarumma zdradził Milan dla pieniędzy, to mnie irytuje. Zawsze byłem otwarty wobec wszystkich opcji, ale dzisiaj z "Gigim" nie widzimy warunków do przedłużenia umowy. Słyszę obłudę w ich słowach: "Nigdy nie sprzedamy Gianluigiego Donnarummy. Oni (ćhińscy właściciele "Rossonerich" - przyp. red.) kupił markę Milan, ale nie styl klubu. Nie jest mi potrzebny Galliani do transferu do Realu Madryt. Najlepiej dla chłopaka byloby odejść, ale w piłce to nie takie proste. Podejmiemy decyzję, biorąc pod uwagę względy bezpieczeństwa "Gigiego". W przyszłości Donnarumma będzie lepszy od Gianluigiego Buffona. Kiedy zostanie wolnym zawodnikiem, może iść, gdzie chce. Dziś dla "Gigiego" trudno zaakceptować transfer do Juventus. "Bianconeri" również szanują Milan, więc preferujemy opcję przeprowadzki za granicę, ale nie wykluczamy niczego - zacytował Raiolę Sky Sport Italia.

Prezes AC Milan, Yonhong: Donnarumma będzie siedział na trybunach do końca sezonu

Donnarumma to wychowanek Milanu, wielokrotnie całował godło klubu. W minionym tygodniu odmówił "Rossoneri" przedłużenia umowy (klub zaoferował mu 25 milionów euro w ciągu 5 lat) i opuści Milan. Szefostwo klubu nie zamierza pozwolić Donnarummie odejść tego lata. Kontrakt obowiązuje do połowy 2016 roku. Najprawdopodobniej więc 18-letni golkiper rozstanie się z Milanem po zakończeniu przyszłego sezonu, który, zgodnie z zapowiedzią nowego właściciela "Rossonerich", Chińczyka Li Yonhonga, spędzi na trybunach.