Krzysztof Stanowski o Dawidzie Janczyku: „15 minut błagał o pieniądze na wódkę i mówił, że jeśli mu nie dam, to będzie musiał ukraść”

We wczorajszym od AMA (Ask Me Anything – Zapytaj mnie o wszystko) na fanpejdżu Totolotka zainteresowani mogli przepytywać założyciela serwisu Weszło! – Krzysztofa Stanowskiego.

Dawid Janczyk podpisał dokumenty. Pomożemy sobie wspólnie. KTS Weszło ma nowego napastnika
Krzysztof Stanowski na Twitterze 12 września 2018 : „Dawid Janczyk podpisał dokumenty. Pomożemy sobie wspólnie. KTS Weszło ma nowego napastnika

Wśród wielu pytań, pojawiło się kilka o Dawida Jańczyka:

Witam, tu Stano. Zapraszam do zadawania pytań w komentarzach. Walcie śmiało i o co chcecie. Za 15 minut zacznę odpowiadać (muszę się tylko przemieścić we właściwe miejsce). Pozdro!

Nie wiem, czy w ogóle możemy się spodziewać. Dawid ma mnóstwo dobrych chęci, ale tak do godziny 14. Potem przegrywa z alkoholem i nie stawia się na treningach. Do tej pory chciał być na pięciu i nie był na żadnym. Próba przywiezienia go na zajęcia – bo umówiliśmy się na Wilanowie – zakończyła się tym, że przez 15 minut błagał o pieniądze na wódkę i mówił, że jeśli mu nie dam, to będzie musiał ukraść. Piszę o tym szczerze, bo od razu zapowiedziałem mu szczerze, że zrobimy wszystko, aby mu pomóc, ale też będziemy szczerzy, gdy on nawali. Tuszowanie i udawanie nic nie da. Moim zdaniem jeśli nie pójdzie na długą terapię zamkniętą to – przepraszam, ale muszę – może nie dożyć 35. urodzin

A co mu pomoże? Mówi, że chciałby pracę za jakąś tam kasę? Dostał. Żeby ta praca polegała na grze w piłkę? Dostał. Że dwa treningi tygodniowo to za mało i chce pięć? Nie przyszedł na żaden przez dwa tygodnie. Co ma mu pomóc? Tekst, że wszystko będzie ok? Chuja będzie ok.

 

Szkoda mi bardzo tego Janczyka. Wydaje mi się dobrym człowiekiem, tak po prostu. Z dobrym sercem. To nie jest wredny podpity chujek. Są też pozytywni ludzie wokół, ale on z tego nie wyjdzie bez terapii zamkniętej. Jest bardzo chory. I albo terapia, albo pierwsze strony gazet…

Opinia Krzysztofa Stanowskiego o książce „Dawid Janczyk. Spowiedź”:

Ta kariera wciąż powinna trwać, a Dawid Janczyk wraz z dawnymi kolegami właśnie powinien tłumaczyć się z nieudanych mistrzostw świata. Interesujący obraz zagrożeń czyhających na piłkarzy w XXI wieku.
Krzysztof Stanowski, Weszło

 

 

Książka „Dawid Janczyk. Spowiedź” to rozliczenie się z przeszłością jednego z największych talentów w historii polskiego futbolu. To opowieść o samotności, niewłaściwym towarzystwie, wizytach w najlepszych nocnych klubach, łatwych pieniądzach, braku cierpliwości. I o nałogu, który może rozpocząć się od jednego drinka.

Miał wszystko, by zostać drugim Lewandowskim. Dziś już nawet nie odcina kuponów od dawnej sławy. Walczy o powrót do normalnego życia.

 

 

Źródło: Drużyna Totolotka/Facebook, Stanowski/Twitter

Krzysztof Stanowski o Dawidzie Janczyku: „15 minut błagał o pieniądze na wódkę i mówił, że jeśli mu nie dam, to będzie musiał ukraść”
4.3 (85.53%) 123 vote[s]

Comments are closed.