Teodorczyk zapewnił Anderlechtowi Bruksela 34 tytuł mistrza Belgii (video)

Polecamy Teodorczyk zapewnił Anderlechtowi Bruksela 34 tytuł mistrza Belgii (video)

Anderlecht Bruksela po pokonaniu na wyjeździe Charleroi SC (3:1) w 9. serii rundy dodatkowej Eerste Klasse, kolejkę przed zakończeniem sezonu 2016/17, zdobył 34. tytuł mistrza Belgii.

Największy rywal "Fiołków" w Belgii - Club Brugge.sięgnał po 14 tytułów mistrza Belgii. Anderlecht sięgnął po trofeum po trzech latach oczekiwania

Dwa gole w spotkaniu strzelił polski napastnik Łukasz Teodorczyk w 59. i 81. minucie, dzięki temu umocnił się na czele klasyfikacji króla strzleców ligi belgijskiej z 22 bramkami.

Były to pierwsze gole "Teo" w rundzie dodatkowej Eerste Klasse i pierwsze trafienia od dziewięciu ligowych występów.

Ostatnio zirytowany nieskutecznością Teodorczyk swoją frustrację wykazywał w obrażaniu belgijskich dziennikarzy i kibiców przeciwnych klubów. Gdy pokazał obsceniczny gest (środkowy palec) po niedzielnym wyjazdowym meczu z CLub Brugge, obrazą fanów prze Polaka zajęła się belgijska policja, a trener Anderlechtu, Rene Wailer, wezwał go na dywanik i porządnie obsztorcował. "Teo" obiecał poprawę i zdobycie bramki na przeprosiny. "Les Zebres" strzelił 2 gole i tym samym zapewnił tytuł "Fiołkom".

Media