Jakub Świerczok już strzela dla Łudogorec Razgrad [VIDEO]

Zaledwie dziesięć dni potrzebował na aklimatyzację w Łudogorcu Razgrad Jakub Świerczok.

W poniedziałkowym sparingu z Baltiką Kaliningrad Polak strzelił dwa gole, a mistrz Bułgarii wygrał spotkanie 3:1.

W dwóch poprzednich 25-latek wchodził z ławki i niczym szczególnym się nie wyróżnił. Poniedziałkowe starcie z Baltiką także rozpoczął na ławce. W drugiej połowie dostał jednak swoją szansę, którą tym razem wykorzystał. Na listę strzelców wpisał się dwukrotnie w drugiej połowie.

Runda jesienna była dla Świerczoka bardzo udana. W 21 meczach ligowych aż 16-krotnie wpisywał się na listę strzelców. Regularność w zdobywaniu bramek zwróciła uwagę Adama Nawałki, który postanowił dać mu szansę w narodowych barwach. 25-latek zagrał ponad 90 minut w listopadowych meczach towarzyskich z Meksykiem i Urugwajem i jest poważnym kandydatem do wyjazdu na mistrzostwa świata w Rosji.

Zimą piłkarz zdecydował sie na przenosiny do Łudogorca, który od kilku sezonów zdominował ligę bułgarską. Pół roku wcześniej, do ekipy „Orląt” dołączył inny reprezentant Polski – Jacek Góralski.

Reprezentant Polski Jakub Świerczok już strzela dla Łudogorec Razgrad VIDEO

W sparingu z Bałtiką Świerczok wbiegł na murawę w drugiej połowie i zdobył swoje dwa premierowe gole, zapewniając zwycięstwo ekipie prowadzonej przez Bruno Ribeiro.

Źródło: sport.tvp.pl,polsatsport.pl