Jacek Magiera selekcjonerem kadry U-20

Jacek Magiera został oficjalnie ogłoszony nowym selekcjonerem reprezentacji Polski do lat 20.

Były szkoleniowiec m.in. Legii Warszawa będzie miał za zadanie przygotować zespół do mistrzostw świata, które w 2019 roku rozegrane zostaną w Polsce.

 

Magiera piłkarską karierę zaczynał w Rakowie Częstochowa, a następnie przez dłuższy okres występował w Legii Warszawa. Jako trener prowadził Zagłębie Sosnowiec oraz „Wojskowych”. Z warszawskim klubem rozegrał sześć meczów w rozgrywkach Ligi Mistrzów remisując m.in. z Realem Madryt i pokonując Sporting Lizbona. Po zakończeniu przygody ze stołecznym klubem, Magiera został zastępcą dyrektora sportowego ds. rozwoju piłki młodzieżowej w PZPN.

Jacek Magiera selekcjonerem kadry U-20

W piątek oficjalnie ogłoszono, że Polska zorganizuje mistrzostwa świata U-20. Impreza zostanie rozegrana w 2019 roku i wezmą w niej udział aż 24 zespoły podzielone na sześć grup. Polacy oczywiście mają zagwarantowany udział jako gospodarz.

Głównym zadaniem Magiery będzie przygotowanie drużyny do tego turnieju. 41-latek obejmie kadrę po Dariuszu Gęsiorze. Dotychczas największym osiągnięciem Biało-Czerwonych w tych rozgrywkach było trzecie miejsce w 1983 roku.

 

źródło: http://www.polsatsport.pl/wiadomosc/2018-03-19/magiera-selekcjonerem-kadry-u-20/

Jacek Magiera selekcjonerem kadry U-20
5 (100%) 1 vote

Comments are closed.