Dwóch piłkarzy Lechii zakończyło weekend na izbie wytrzeźwień

Dwóch piłkarzy Lechii Gdańsk zostało w nocy z niedzielę na poniedziałek zatrzymanych i przewiezionych na izbę wytrzeźwień – poinformowało Radio Gdańsk.

 

Według Radio Gdańsk, dwóch graczy Lechii zostało zatrzymanych i przewiezionych do izby wytrzeźwień. Do sytuacji doszło w nocy z niedzieli na poniedziałek.

Jako pierwszy o całym zdarzeniu poinformował użytkownik Facebooka, który pod jednym z wpisów na fanpage’u Gdańska Lechia umieścił następujący komentarz (ukazał się on w poniedziałek późnym wieczorem):

„Dziś nad ranem nasze gwiazdy [tu padają nazwiska] zostały wypuszczone z wytrzeźwiałki. Info potwierdzone, tak balują nasze gwiazdy”.

Mieli oni zniszczyć jeden z automatów przy molo w dzielnicy Brzeźno. Po przyjeździe policji obaj zostali zatrzymani i przewiezieni na izbę wytrzeźwień. Potwierdziła to Karina Kamińska z Komendy Policji w Gdańsku.

 

Policjanci otrzymali zgłoszenie około 1:50 przy ulicy Jantarowej w Gdańsku. Dwóch pijanych mężczyzn zachowywało się agresywnie i szarpało automaty z zabawkami. Policjanci, którzy przeprowadzili interwencję wobec dwóch mężczyzn, zdecydowali o doprowadzeniu ich do pogotowia socjalnego dla osób nietrzeźwych z uwagi na to, że swoim zachowaniem stwarzali zagrożenie dla siebie oraz innych osób – potwierdziła.

Poinformowała także o wysokości promili w wydychanym powietrzu obu zatrzymanych.

 – Policjanci otrzymali zgłoszenie około godz. 1.50, że przy ulicy Jantarowej w Gdańsku dwóch pijanych mężczyzn zachowuje się agresywnie i szarpie automaty z zabawkami. Policjanci, którzy przeprowadzali interwencję wobec dwóch mężczyzn, zdecydowali o doprowadzeniu ich do pogotowia socjalnego dla osób nietrzeźwych, z uwagi na to, że swoim zachowaniem stwarzali zagrożenie dla siebie oraz innych osób. Mężczyźni byli pijani, jeden z nich miał 1,78 promila alkoholu w wydychanym powietrzu, a drugi – 1,64 promila – poinformowała nas Kamińska. – dodała Kamińska.

Comments are closed.