Bramkarz Górnika Zabrze wśród 5 osób zatrzymanych po meczu z Śląskiem Wrocław

Pięciu pseudokibiców zostało zatrzymanych po niedzielnym meczu Śląska Wrocław i Górnika Zabrze. Wszyscy byli pijani. Wśród nich jest bramkarz Górnika, Grzegorz K. Klub wydał w tej sprawie oświadczenie.

 

Po zakończeniu meczu Śląsk Wrocław – Górnik Zabrze na Stadionie Wrocław policjanci zatrzymali 5 pseudokibiców, którzy brali udział w bójce. Zatrzymani to trzech pseudokibiców Śląska Wrocław oraz dwóch Górnika Zabrze. Jak się dowiedzieliśmy wśród zatrzymanych jest Grzegorz K., jeden z rezerwowych bramkarzy drużyny z Zabrza. Miał być nietrzeźwy tak jak pozostali uczestnicy zdarzenia. Według policji piątka zatrzymanych miała od 0,7 do niespełna 2 promili alkoholu.

– Funkcjonariusze zatrzymali pięciu najbardziej agresywnych pseudokibiców podejrzanych o udział w bójce, a podjęta interwencja zapobiegła eskalacji zdarzenia. Trzej zatrzymani to pseudokibice drużyny wrocławskiej, dwaj kolejni to pseudokibice drużyny z Zabrza. Wszyscy byli nietrzeźwi – mówi nadkomisarz Krzysztof Zaporowski z biura prasowego Komendy Wojewódzkiej Policji we Wrocławiu

Do bójki – zakończonej interwencją policji – doszło zaraz po meczu na kolejowym przystanku Wrocław – Stadion. Bramkarz Grzegorz K. nie był w kadrze Górnika Zabrze na niedzielny mecz ze Śląskiem Wrocław. W klubie jest trzecim golikperem. Wczorajszy mecz zabezpieczany był zarówno z ziemi jak i z powietrza. Policjanci pilnowali ponad 10 tys. kibiców (w tym dwóch tysięcy kibiców Górnika) nie tylko wokół stadionu i na samym obiekcie, ale również na drogach dojazdowych na mecz (głównie przy dworcach).

Górnik Zabrze wydał w tej sprawie oświadczenie:

„Klub w chwili obecnej nie posiada żadnych informacji odnośnie przedstawionego tematu. Jeżeli takowe się potwierdzą, wówczas sprawa zostanie przez Klub szczegółowo i wnikliwie przeanalizowana. Grzegorza K. nie było w kadrze meczowej na niedzielny mecz ze Śląskiem Wrocław, a zespół Górnika szczęśliwie i bez żadnych problemów wrócił po zakończeniu spotkania do Zabrza”.

Źródło: Gazeta Wrocławska, Gazeta Wyborcza,  Dziennik Zachodni

___________________________________________________

Następne: Nocna Liga NBA NHL Night Light z nagrodami

Wcześniej: Usain Bolt podpisał kontrakt z klubem piłkarskim

 

Comments are closed.